Szkolne Koło PCK i Gorączka Złota!

W dniu 7 czerwca 2026 r. Polski Czerwony Krzyż, zorganizował piknik dla dzieci pod hasłem "Wspólny świat dzieci" - bezpieczne wakacje.

Z okazji Dnia Dziecka członkowie Szkolnego Koła PCK wzięli udział w uroczystości zorganizowanej w Przedszkolu Miejskim nr 4 w Lubartowie. Przygotowano dla dzieci wiele atrakcji i wspólnie spędzono czas w radosnej atmosferze.

Uczniowie II LO z sukcesem reprezentowali swoją szkołę i rejon lubartowski podczas wojewódzkiego etapu Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, zajmując wysokie szóste miejsce wśród najlepszych drużyn regionu. Rywalizacja była niezwykle wymagająca i pełna realistycznych symulacji, które sprawdzały nie tylko wiedzę uczestników, ale także opanowanie, refleks i umiejętność współpracy pod presją czasu.

W dniu 15 maja 2026 r. gościliśmy ratownika medycznego pana Michała Krawczyka, który zgodził się przeprowadzić szkolenie grupy uczniów biorących udział w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.

W punkcie Polskiego Czerwonego Krzyża przy Oddziale Rejonowym w Lubartowie odbyło się spotkanie integracyjne grup wolontariackich.