1697914296151

W sobotę 21 X trzej chłopcy z naszego liceum: Bartek Guz, Maciek Jeziorski i Antek Parafiniuk zajęli II miejsce w debacie schools. Natomiast Bartek zdobył tytuł najlepszego uczestnika debaty! Niezwykle nas to cieszy, bo był to debiut chłopców w tego typu dyskusji, a konkurencja była świetnie przygotowana.

W spotkaniu brali udział licealiści z Lublina, Nałęczowa i Hrubieszowa. Wydarzenie miało miejsce w Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej w Lublinie. Debata dotyczyła dziedzictwa kulturowego i jest częścią projektu „Dziedzictwo dostępne. Profesjonalizacja kadr kultury i upowszechnienie dziedzictwa kulturowego – interdyscyplinarne partnerstwo Muzeum Narodowego w Lublinie i Muzeum Historii Kultury w Oslo”.

Podsumowaniem debaty młodzieżowej będzie spotkanie uczniów z Polski i Norwegii. Celem będzie wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy polską i norweską młodzieżą, co znacząco poszerzy kompetencje kulturowe uczniów. Spotkanie będzie miało na celu zaprezentowanie spostrzeżeń i różnych perspektyw młodzieży dotyczących dziedzictwa kulturowego i moderowane będzie przez specjalistów z zakresu debat.

Opiekunką debatantów jest p. Agnieszka Wasil.

Serdecznie gratulujemy naszej drużynie!