• Jesteśmy z Was dumni
  Jesteśmy z Was dumni

  Wyniki egzaminów maturalnych mówią same za siebie.

 • Narodowe czytanie
  Narodowe czytanie

  Dołącz do nas 

 • Uczymy z pasja
  Uczymy z pasja

  Fajna atmosfera i nauka to sukces gwarantowany.

 • MATURZYŚCI
  MATURZYŚCI

  Oto nasi maturzyści, za chwilę studenci

AKTUALNOŚCI

XV Mikołajkowe Marsze na Orientacje w II LO

09-12-2023 Wyświetleń:57 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Tradycją jest, że w dniu Świętego Mikołaja w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie odbywają się Mikołajkowe Marsze na Orientacje, których organizatorem jest SKKT "Azymut". Nie inaczej było w tym roku.

Czytaj więcej

Uczniowie z II LO w finale ogólnopolskiego konkursu matematycznego WAT

07-12-2023 Wyświetleń:56 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie ma kolejne powody do dumy, tym razem za sprawą sukcesów uzdolnionych uczniów z klas o rozszerzeniu matematyczno-fizycznym.

Czytaj więcej

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej w II LO

07-12-2023 Wyświetleń:42 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej jest jedną z 13 olimpiad naukowych, które mają etapy międzynarodowe. OLM stawia sobie za cele poszerzenie interdyscyplinarnych kompetencji w zakresie lingwistyki teoretycznej, matematycznej i stosowanej. Zadania rozwijają zainteresowania uczniów metodami nauk ścisłych stosowanymi w lingwistyce i poszerzają wiedzę z tego zakresu.

Czytaj więcej

Sukces naszych uczniów w Konkursie Karaoke

07-12-2023 Wyświetleń:68 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W dniu 6 grudnia 2023r. nasze uczennice brały udział w Mikołajkowym Konkursie Karaoke w Językach Obcych w RCEZ. Uczestnicy śpiewali 2 piosenki, jedną - w języku polskim, drugą-w języku obcym: angielskim, niemieckim oraz hiszpańskim. Dla dziewczyn był to świetny rodzaj zabawy.

Czytaj więcej

Olimpiada Znajomości Afryki

06-12-2023 Wyświetleń:33 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Miło nam poinformować, że do II etapu XXII Olimpiady Znajomości Afryki zakwalifikowali się: Łukasz Szczepaniak kl. IIIA, Iga Budzyńska kl. IIIA

Czytaj więcej

Dyskoteka w II LO

06-12-2023 Wyświetleń:57 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Dnia 30 listopada 2023 roku odbyła się w naszej szkole wyjątkowa impreza, a mianowicie dyskoteka o nazwie "Neon Party II LO". Głównym motywem tego niezwykłego wydarzenia były neony i kolorowe przebrania oraz elementy garderoby, które rozświetliły wieczorem szkolne korytarze.

Czytaj więcej

Uczniowie II LO świętowali IMIENINY MIASTA

05-12-2023 Wyświetleń:44 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

22 listopada br. Lubartów obchodził 279. rocznicę nadania imienia miastu. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w przedsięwzięcia, które miały na celu przybliżenie i propagowanie historii i kultury Lubartowa.

Czytaj więcej

Spotkanie w rocznicę powstania styczniowego

03-12-2023 Wyświetleń:39 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt spotkać się z pracownikiem naukowym UMCS. Tym razem gościem był profesor Piotr Bednarz, specjalista z zakresu historii XIX wieku.

Czytaj więcej

Konsultacje dla rodziców - grudzień 2023

30-11-2023 Wyświetleń:59 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

 Informujemy, że konsultacje dla rodziców uczniów klas I-IV odbędą się 5 grudnia br. o godz. 17.00. Rozkład sal znajduje się poniżej. Zapraszamy!!!

Czytaj więcej

Sobota na sportowo z II LO

29-11-2023 Wyświetleń:66 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Grupa naszych uczniów a zarazem sympatyków dwóch dyscyplin sportowych tj. koszykówki i piłki siatkowej w ostatnią sobotę, czyli 26.11.2023 r. bardzo aktywnie spędzała czas, biorąc udział w dwóch turniejach. Jeden to IV Turniej – Streetball , który odbywał się w hali gimnastycznej w SP 3 oraz „Siatkarski Top” w ZS nr 2.

Czytaj więcej

Nasi nauczyciele wyróżnieni

28-11-2023 Wyświetleń:142 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W minioną niedzielę w Lubartowskim Ośrodku Kultury odbyła się niezwykła uroczystość. Po raz kolejny społeczność Lubartowa świętowała uroczystość „imienin” miasta.

Czytaj więcej

Kolejne sukcesy naszych pływaków i pływaczek

28-11-2023 Wyświetleń:77 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W dniu 24.11.2023 r. (piątek) w Puławach odbyły się drużynowe i indywidualne mistrzostwa rejonu w pływaniu. Reprezentacja II LO osiągnęła WIELKI SUKCES, kilkukrotnie stając na podium i awansując tym samym do ostatniego szczebla tej rywalizacji sportowej, czyli do mistrzostw województwa.

Czytaj więcej

Z wizytą w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie

28-11-2023 Wyświetleń:68 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

  Owocem kilkuletniej już współpracy II LO z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie było zaproszenie uczniów naszej szkoły na uroczystość „Dzień z WAT”, która odbyła się 24 listopada 2023 roku w siedzibie Akademii. Młodzież z klas IVa i IVd miała okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną WAT, uczestniczyć w pokazach fizycznych i chemicznych.

Czytaj więcej

RÓŻOWE SKRZYNECZKI

27-11-2023 Wyświetleń:77 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Z inicjatywy Szkolnego Koła PCK w naszej szkole pojawiły się różowe skrzyneczki na środki higieny dla dziewcząt. Zawisły w damskich toaletach, zapewniając bezpłatny dostęp do tych środków. Dzięki temu nastolatki mogą korzystać z tamponów i podpasek w razie potrzeby w dowolnym momencie.

Czytaj więcej

Uzbieraliśmy 4060 Talenciaków - Dziękujemy!!!

27-11-2023 Wyświetleń:50 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Akcja "Szkoły pełne talentów 2" organizowana przez sieć sklepów Lidl dobiegła końca. Nasz szkoła została zgłoszona we wrześniu i w przeciągu niespełna dwóch miesięcy udało nam się wzbogacić o 4060 Talenciaków.

Czytaj więcej

Uczniowie kl. Ia i Ic odwiedzili Warszawę

26-11-2023 Wyświetleń:94 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W dniu 23.11.2023 r. Uczniowie klasy 1 A oraz 1 C zwiedzili Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Wystawa stała „Dla Rzeczypospolitej. Józef Piłsudski 1867 – 1935” to opowieść o Józefie Piłsudskim i epoce, w której żył. Rolę pierwszoplanową tu odgrywają eksponaty a przekaz historyczny uzupełniają infografiki oraz prezentacje multimedialne i dźwiękowe.

Czytaj więcej

Uczniowie II LO na koncercie charytatywnym dla Hospicjum św. Anny

26-11-2023 Wyświetleń:61 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W sobotę 25 listopada w Lubartowskim Ośrodku Kultury, odbył się koncert charytatywny na rzecz Hospicjum św. Anny w Lubartowie, którego organizatorem było Miejskie Koło Turystyki Rowerowej "Relaks".

Czytaj więcej

Warsztaty „Lubelski Obszar Metropolitalny 3.0” w II LO

26-11-2023 Wyświetleń:62 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

24 listopada uczniowie klasy III A wzięli udział w warsztatach pod hasłem „LOM 3.0”. Zajęcia zostały przeprowadzone w II LO przez członków Koła Naukowego Planistów "Smart City" działającego na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS. Warsztaty poprowadziła pani Anna Puchacz.

Czytaj więcej

Zaproszenie na dyskotekę

24-11-2023 Wyświetleń:47 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Samorząd Uczniowski II LO zaprasza!!!

Czytaj więcej

Akademickie dyskusje nad historią Polski w II LO

24-11-2023 Wyświetleń:64 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Uczniowie II LO w Lubartowie, w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości, mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu, które w sposób nietypowy uczciło 105. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności. 22 listopada br. mury szkoły odwiedzili bowiem pracownicy Instytutu Historii na Wydziale Historii i Archeologii UMCS w Lublinie, profesor Marek Sioma oraz profesor Robert Litwiński.

Czytaj więcej

Matura próbna zakończona!

23-11-2023 Wyświetleń:122 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W czwartek 23 listopada zakończyła się w naszej szkole Próbna Matura z Operonem. Od wtorku do czwartku uczniowie II LO zmagali się z maturalnymi zadaniami z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Czytaj więcej

Alfik Matematyczny

23-11-2023 Wyświetleń:70 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Miło nam poinformować, że 22 listopada 2023 r. odbyła się w naszej szkole XXIX edycja konkursu Alfik Matematyczny. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z naszej szkoły.

Czytaj więcej

Sukcesy naszych pływaków i pływaczek

23-11-2023 Wyświetleń:85 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W dniu 16.11.2023 (czwartek) na pływalni miejskiej MOSiR odbyły się drużynowe i indywidualne mistrzostwa powiatu w pływaniu. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 3. Nasi pływacy pod opieką pana Marcina Świderka oraz Arkadiusza Smolarza godnie reprezentowali II LO zarówno w sztafetach, jak i poszczególnych stylach pływackich, zajmując miejsca na podium.

Czytaj więcej

Zielona energia w naszych domach?

21-11-2023 Wyświetleń:41 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Zielona energia w naszych domach? Jak możemy w ekologiczny sposób ogrzewać nasze miejsca zamieszkania? Są to pytania, które nurtują wiele osób. Jednak jest to prostsze i tańsze niż mogłoby się wydawać.

Czytaj więcej

Uczniowie II LO w niemieckim obozie śmierci na Majdanku

21-11-2023 Wyświetleń:58 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Los nasz dla Was przestrogą ma być - nie legendą.Jeśli ludzie zamilkną, głazy wołać będą! Franciszek Fenikowski Młodzież II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie wypełnia testament pomordowanych w niemieckim obozie koncentracyjnym na Majdanku „Z pokolenia niech głos nasz idzie w pokolenie: O pamięć, nie o zemstę proszą nasze cienie!”.

Czytaj więcej

Erasmus in Athens

21-11-2023 Wyświetleń:88 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Piszę tę krótką notatkę, ponieważ zostałam poproszona o podzielenie się wrażeniami z wyjazdu na szkolenie ” Innovative methods of teaching” w Atenach (5-12 listopada) w ramach programu Erasmus+.

Czytaj więcej

II miejsce w turnieju piłki siatkowej chłopców

20-11-2023 Wyświetleń:61 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

  8 listopada 2023 r. w hali widowiskowo-sportowej ZS nr 2 w Lubartowie odbył się turniej towarzyski w piłkę siatkową chłopców. W zawodach brało udział sześć zespołów z lubartowskich szkół ponadpodstawowych.

Czytaj więcej

II LO bardzo gościnne

20-11-2023 Wyświetleń:65 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W ostatnią środę tj. 15.11.2023 r. na zajęciach SKS gościliśmy koszykarzy z ZS nr 2, którzy pod opieką pana Marka Kitlińskiego wzięli udział w sparingu z naszymi zawodnikami.

Czytaj więcej

Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla Krzysztofa Domińskiego!

19-11-2023 Wyświetleń:65 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W dniu 16 listopada 2023 r. w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Stypendystom Ministra Edukacji i Nauki. Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniowi szkoły ponadpodstawowej, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki.

Czytaj więcej

Olimpiada Statystyczna w II LO

19-11-2023 Wyświetleń:44 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

8 listopada 2023 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do etapu szkolnego Olimpiady Statystycznej, która jest olimpiadą o zasięgu ogólnopolskim.

Czytaj więcej

Nocne Marsze na Orientację w Lisowie

18-11-2023 Wyświetleń:106 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W dniach 17-18 listopada 2023 roku SKKT Azymut, działający w II LO w Lubartowie, zorganizował XVIII edycję Nocnych Marszów na Orientację. Tym razem impreza odbyła się w Lisowie, a bazą i schronieniem dla młodzieży i opiekunów był budynek Gminnej Biblioteki Publicznej.

Czytaj więcej

Marsze na Orientację - INFO

14-11-2023 Wyświetleń:66 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Czytaj więcej

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

13-11-2023 Wyświetleń:88 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Dzień ten przypada na 8 listopada. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych, uczenie dobrych nawyków żywieniowych, regularnego spożywania posiłków, a także informowanie o konsekwencjach złej diety. Właściwe odżywianie ma ogromne znaczenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego, w związku z czym stanowi podstawę zdrowego stylu życia.

Czytaj więcej

Jesienny Konkurs Recytatorski

12-11-2023 Wyświetleń:78 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Sukcesem uczniów naszego liceum zakończyły się powiatowe eliminacje 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Liliana Szlachta z kl. II e znalazła się w gronie uczestników z powiatu lubartowskiego, którzy zostali zakwalifikowani do przeglądu wojewódzkiego, a Weronika Hrabowska z kl. II h i Juliusz Baran z kl. III a otrzymali wyróżnienia.

Czytaj więcej

Uczniowie II LO pamiętają!!!

12-11-2023 Wyświetleń:49 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W ostatnich dniach uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie uczcili pamięć tych, którzy walczyli o wolną, niepodległą Polskę.

Czytaj więcej

Ślubowanie i Narodowe Święto Niepodległości w kadrze i obiektywie

12-11-2023 Wyświetleń:176 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć oraz filmem z uroczystości Ślubowania uczniów klas pierwszych i Narodowego Święta Niepodległości II LO.

Czytaj więcej

Narodowe Święto Niepodległości w II LO

11-11-2023 Wyświetleń:133 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

….ocalałeś nie po to aby żyć masz mało czasu trzeba dać świadectwo… 10 listopada 2023 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie miały miejsce dwie ważne uroczystości. Obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości oraz ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej II LO.

Czytaj więcej

Zaproszenie do udziału w konkursach o Lubartowie

10-11-2023 Wyświetleń:65 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Zapraszamy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja do udziału w Konkursie Wiedzy o Lubartowie oraz Konkursie na Film Promujący Miasto Lubartów. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminach konkursów.

Czytaj więcej

Zaproszenie do wspólnego muzykowania w II LO!

10-11-2023 Wyświetleń:60 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Zapraszam wszystkich uczniów II LO, którzy są miłośnikami muzyki i amatorsko chcieliby muzykować w większym gronie.  Zapraszam Adam Małecki.

Czytaj więcej

Podziękowanie

09-11-2023 Wyświetleń:31 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Pragniemy podziękować Wszystkim za głosy oddane na 111 Lubartowski Skatepark w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Dziękujemy za każdy głos, ogromną mobilizację i zaangażowanie.

Czytaj więcej

Spotkanie profilaktyczne z Krzysztofem Piersą – specjalistą z dziedzin…

09-11-2023 Wyświetleń:44 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

6 i 7 listopada uczniowie klas pierwszych spotkali się na warsztatach profilaktycznych z Krzysztofem Piersą, terapeutą i cenionym specjalistą w dziedzinie cyberzagrożeń i uzależnień od gier komputerowych, internetu oraz telefonów komórkowych.

Czytaj więcej

Spotkanie przedstawicieli SKKT "Azymut"

09-11-2023 Wyświetleń:30 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

7 listopada br. odbyło się zebranie opiekunów i przedstawicieli SKKT "Azymut". Spotkanie poświęcone było bieżącym sprawom organizacyjnym oraz planom na najbliższe tygodnie.

Czytaj więcej

Niezwykła lekcja niemieckiego w II LO

09-11-2023 Wyświetleń:66 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

7 listopada 2023 r. w ramach projektu ,,Poznaj Niemcy” miała miejsce nietypowa lekcja języka niemieckiego. Uczniowie klas drugich pod kierunkiem pani Sylwii Lipiec przygotowali lekcję kultury i historii Niemiec dla swoich kolegów z klas pierwszych.

Czytaj więcej

II LO zaprasza!

08-11-2023 Wyświetleń:44 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Zapraszamy!

Czytaj więcej

Budżet Obywatelski Miasta Lubartów 2023

06-11-2023 Wyświetleń:51 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Informujemy, że do 8 listopada 2023 r. można głosować na projekty do Budżetu Obywatelskiego Miasta Lubartów. Zachęcamy do głosowania! 

Czytaj więcej

Zjazd Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka

06-11-2023 Wyświetleń:55 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Członkowie SKE „EUROSTOP” z II LO wzięli udział w XXIII Zjeździe Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka, który odbył się w Lublinie.

Czytaj więcej

"NIE BĄDŹ OBOJĘTNY - NAUCZ SIĘ PIERWSZEJ POMOCY"

05-11-2023 Wyświetleń:56 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Z tym hasłem członkowie Szkolnego Koła PCK z II LO - Natalia Budzyńska i Michał Ślifirczyk, pod opieką pani Izabelli Bącławek, udali się do Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie, aby rozwijać wśród uczniów pozytywne nastawienie do niesienia pomocy, a także przekazać im niezbędne do tego umiejętności. Na spotkaniu obecna była również pani Grażyna Paśnik - przedstawiciel Rejonowego Oddziału PCK w Lubartowie.

Czytaj więcej

Budżet Obywatelski Miasta Lubartów 2023

05-11-2023 Wyświetleń:34 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Projekt przewiduje budowę skateparku za istniejącym torem Pumptruck, który zyskał ogromną popularność wśród dzieci i młodzieży z miasta, powiatu a nawet województwa. Jest to miejsce w Lubartowie gdzie w bliskiej odległości znajduje się duży parking, jak również infrastruktura sportowa zarządzana przez MOSiR. Teren ten przeznaczonym jest dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej

II LO na turnieju piłki koszykowej 3x3

05-11-2023 Wyświetleń:81 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Serdecznie gratulujemy naszym koszykarzom i koszykarkom, którzy w poniedziałek 30.10.2023r. godnie reprezentowali naszą szkołę na turnieju koszykówki 3x3 w ZS Nr 2 w Lubartowie.

Czytaj więcej

Plan lekcji - listopad 2023

03-11-2023 Wyświetleń:453 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Zapraszamy do zapoznania się z nowym planem lekcji. Przypominamy, że nowy rozkład zajęć obowiązuje od poniedziałku 6 listopada.

Czytaj więcej

Zupełnie tak jak my... po prostu chcieli żyć...

02-11-2023 Wyświetleń:80 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W dniu 26.10.2023 uczniowie klasy III A i III B wraz z opiekunami - Justyną Świderską-Niedobit i Małgorzatą Milanowską-Jednous - mieli okazję uczestniczyć w uroczystych obchodach upamiętniających Romów i Sinti - ofiary obozu zagłady w Bełżcu.

Czytaj więcej

Nowy plan lekcji od 6 listopada!!!

31-10-2023 Wyświetleń:145 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Informujemy, że od 6 listopada br. (poniedziałek) następuje zmiana planu lekcji. Nowy plan lekcji pojawi się na naszej stronie internetowej w piątek 3 listopada ok. godziny 12.

Czytaj więcej

Konsultacje dla rodziców uczniów II LO - listopad 2023

31-10-2023 Wyświetleń:109 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Informujemy, że konsultacje dla rodziców uczniów klas I-IV odbędą się 7 listopada br. o godz. 17.00. Rozkład sal znajduje się poniżej. Zapraszamy!!!

Czytaj więcej

POMOC DLA SCHRONISKA

31-10-2023 Wyświetleń:58 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w corocznej akcji "Zbiórki karmy" dla zwierząt ze schroniska w Nowodworze. Zbierane w październiku dary zostały przekazane na rzecz potrzebujących. Uczniowie i uczennice bardzo zaangażowali się, aby pomóc bezdomnym zwierzętom. Dla wielu schronisk nieocenioną pomocą są dary rzeczowe. Lista produktów, których potrzebują placówki opiekujące się czworonogami, jest bardzo długa. Znajdują się na niej zarówno karmy, akcesoria, jak i środki weterynaryjne dla zwierząt.

Czytaj więcej

WARSZAWA DA SIĘ LUBIĆ

30-10-2023 Wyświetleń:10 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W czwartek 26 października uczniowie klasy II c i II h wraz z opiekunami Katarzyną Radomską, Urszulą Żurawską i Marcinem Świderkiem wybrali się na wycieczkę do Warszawy.

Czytaj więcej

II LO w Lubartowie na odsłonięciu pomnika pomordowanych Żydów

30-10-2023 Wyświetleń:77 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

26 października w okolicy Kopaniny pod Lubartowem odbyło się uroczyste odsłonięcie pomnika upamiętniającego masowy mord na ludności żydowskiej. W lesie tym 81 lat temu Niemcy wymordowali 1500 Żydów, pacjentów szpitali lubelskiego getta.

Czytaj więcej

II LO w Gardzienicach

29-10-2023 Wyświetleń:92 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Dzięki hojności dwóch sponsorów, którymi byli pan Henryk Wójtowicz - prezes Solbet Lubartów i pan Zbigniew Kosik - prezes Banku Spółdzielczego w Lubartowie, grupa uczniów z II LO mogła przeżyć niezapomnianą przygodę i przenieść się na dwa dni do magicznego parku w Gardzienicach.

Czytaj więcej

Finał X Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

28-10-2023 Wyświetleń:91 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

26 października odbył się finał X Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. W eliminacjach brało udział 27 uczniów z 9 powiatów województwa lubelskiego - bialskiego, radzyńskiego, parczewskiego, włodawskiego, hrubieszowskiego, łukowskiego, łęczyńskiego, ryckiego i lubartowskiego.

Czytaj więcej

UPIEKLIŚMY OKNO DLA HOSPICJUM!!!

28-10-2023 Wyświetleń:75 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

1000 złotych przekażemy na zakup okien dla lubartowskiego hospicjum. Nasz szkolny wolontariat 23 października zorganizował wyjątkową akcję charytatywną, która miała na celu wsparcie remontu i budowy Hospicjum Świętej Anny w Lubartowie.

Czytaj więcej

Uczniowie II LO i "Człowiek w środowisku"

26-10-2023 Wyświetleń:81 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W środę 25 października br. uczniowie klasy Ib i IIIb z naszego liceum wzięli udział w Wielkiej Lekcji "Człowiek w środowisku" pod hasłem: „Rozwiązania oparte na zasobach przyrody”. Spotkanie odbyło się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Czytaj więcej

POZNAJEMY POLSKĘ – UCZNIOWIE KLAS DRUGICH II LO WE WROCŁAWIU

25-10-2023 Wyświetleń:114 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W dniach 23-25 października uczniowie klas drugich uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia w ramach programu "Poznaj Polskę".

Czytaj więcej

Odnawialne źródła energii

25-10-2023 Wyświetleń:38 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Dzisiejszy artykuł poświęcimy odnawialnym źródłom energii. Czym są, w jaki sposób możemy je wykorzystać w gospodarce kraju/regionie oraz pojedynczych podmiotach np. przedsiębiorstwach i gospodarstwach domowych. Rozważymy korzyści i zagrożenia wynikające z ich stosowania oraz przyjrzymy się wykorzystaniu energii odnawialnej w Polsce, oraz za granicą. Do odnawialnych źródeł energii zaliczamy: energię wodną, energię słoneczną, energię wiatru, energię geotermalną i energię biomasy.

Czytaj więcej

Filmowa edukacja uczniów z II LO

25-10-2023 Wyświetleń:48 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Od października br. uczniowie klas III C oraz IV B i IV C dołączyli do ogólnopolskiego programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, projektu uhonorowanego Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. Nasi licealiści będą raz w miesiącu uczestniczyć w kinie Lewart w seansach filmowych z cyklu „Maturalne motywy w filmie i literaturze”, który ma pomóc uczniom szkół ponadpodstawowych w przygotowaniach do egzaminu maturalnego z języka polskiego.

Czytaj więcej

Poznajemy Polskę - uczniowie 2 LO w Krakowie

24-10-2023 Wyświetleń:102 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W dniach 16-18 października uczniowie klas 1d i 3a udali się do malowniczego Krakowa, w celu poznania części polskiego dziedzictwa kulturowego.

Czytaj więcej

Dzień Edukacji Finansowej II LO

24-10-2023 Wyświetleń:48 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W dniu 18.10.2023 roku uczniowie klasy 2D uczestniczyli w lekcji online dla uczniów i nauczycieli szkół ponadpodstawowych pt. „EduAkcja: oszczędzanie i inwestowanie” poprowadzonej przez prof. dr. hab. Krzysztofa Jajugę, Prezesa CFA Society Poland.

Czytaj więcej

O zdrowym odżywianiu...

23-10-2023 Wyświetleń:63 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

20 października uczniowie klasy II J spotkali się z panią dietetyk Dorotą Herbarczuk. Pani dietetyk rozmawiała z młodzieżą na temat zdrowego stylu życia. Omówiła choroby wynikające z nieprawidłowego odżywiania: anoreksję, bulimię ortoreksję, epizody objadania się. Mówiła o produktach, które warto codziennie spożywać, jak również o tych, których należy unikać. 

Czytaj więcej

Spotkanie z policjantem

23-10-2023 Wyświetleń:50 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

17 października w II Liceum Ogólnokształcącym im P. Firleja w Lubartowie odbywają się spotkania młodzieży z klas II z dzielnicowym z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie Pawłem Chomiczem.

Czytaj więcej

Uczniowie z II LO na tropie historii i literatury w Warszawie

22-10-2023 Wyświetleń:100 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Dnia 19. 10. 2023 roku uczniowie klasy IV b, pod opieką wychowawczyni p. Aleksandry Solarz i p. dyr. Rafała Wrotkowskiego, wyruszyli do Warszawy, by jeszcze przed egzaminami maturalnymi przypomnieć historię i losy polskich Żydów w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz poznać teatralną realizację klasyki polskiej literatury romantycznej, czyli dramatu „Kordian” Juliusza Słowackiego.

Czytaj więcej

II LO ZDOBYŁO 2. MIEJSCE W TURNIEJU DEBATANCKIM W LUBLINIE

21-10-2023 Wyświetleń:167 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W sobotę 21 X trzej chłopcy z naszego liceum: Bartek Guz, Maciek Jeziorski i Antek Parafiniuk zajęli II miejsce w debacie schools. Natomiast Bartek zdobył tytuł najlepszego uczestnika debaty! Niezwykle nas to cieszy, bo był to debiut chłopców w tego typu dyskusji, a konkurencja była świetnie przygotowana.

Czytaj więcej

II LO prowadzi zajęcia SKS na obiektach SP3

21-10-2023 Wyświetleń:94 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W tym roku szkolnym już po raz siódmy ruszyła edycja programu Szkolny Klub Sportowy pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki mająca na celu stworzenie przestrzeni do dodatkowej aktywności fizycznej dla młodzieży.

Czytaj więcej

Łączy nas krew!

19-10-2023 Wyświetleń:109 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W poniedziałek, 16 października, dwunastu uczniów II LO spotkało się pod opieką prof. Wasyluka przed szpitalem w Lubartowie, aby oddać krew w szczytnym celu. Łącznie w tym dniu oddali oni ponad 4 litry krwi!

Czytaj więcej

Licealiści z II LO wolni od używek

19-10-2023 Wyświetleń:111 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Życie bez nałogów jest wolne od ograniczeń, jakie narzucają nam palenie, picie alkoholu czy branie narkotyków. Nie potrzeba dodatkowego „paliwa” i ekstremalnych doświadczeń, aby poczuć prawdziwą wolność.

Czytaj więcej

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

14-10-2023 Wyświetleń:124 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Protokół z Wyborów do Samorządu Uczniowskiego II LO.

Czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej

13-10-2023 Wyświetleń:50 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. List Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Czytaj więcej

Nasi nauczyciele nagrodzeni!

13-10-2023 Wyświetleń:79 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Miło nam poinformować, że pani Barbara Kukier - nauczyciel historii oraz pani Agnieszka Budzyńska - pedagog szkolny, z okazji Dnia Edukacji Narodowej otrzymały Nagrodę Burmistrza Miasta Lubartów. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Czytaj więcej

Pani Katarzyna Płaszczewska nagrodzona!

12-10-2023 Wyświetleń:85 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Z wielką satysfakcją informujemy, że pani Katarzyna Płaszczewska z okazji Dnia Edukacji Narodowej otrzymała Nagrodę Kuratora Oświaty. Pani Katarzyna jest nauczycielem geografii, działa w Szkolnym Klubie Krajoznawczo-Turystycznym "AZYMUT", a od 1 października pełni funkcję wicedyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie.

Czytaj więcej

Dzień Edukacji Narodowej

12-10-2023 Wyświetleń:75 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Drogiej Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu oraz pozostałym Pracownikom II LO chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy szacunku i uznania z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Czytaj więcej

Uczeń II LO z podwójnym srebrem na mistrzostwach świata w Taekwon-do!

12-10-2023 Wyświetleń:73 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

foto: lubartowiak.com.pl Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że Nazar Chumachenko z IIIA podczas mistrzostw świata w Taekwon-do w Tempere w Finlandii został nagrodzony tytułem wicemistrza świata w dwóch kategoriach: walki drużynowe oraz techniki specjalne drużynowe.

Czytaj więcej

KOŁO PSYCHOLOGICZNE

12-10-2023 Wyświetleń:56 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Zachęcamy osoby zainteresowane tematyką psychologiczną do udziału w zajęciach Koła Psychologicznego.

Czytaj więcej

Uczniowie z II LO odwiedzili Zakopane i Kraków

12-10-2023 Wyświetleń:108 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

W dniach 9-11 października br. uczniowie klas III c, IV a, IV b oraz IV c wybrali się ze swoimi opiekunami na wycieczkę w góry do stolicy polskich Tatr - Zakopanego, a także do jednego z najpiękniejszych polskich miast - Krakowa.

Czytaj więcej

Zebranie Rady Rodiców

12-10-2023 Wyświetleń:48 AKTUALNOŚCI Adam Małecki - avatar Adam Małecki

We wtorek, 10 października 2023 roku, odbyło się spotkanie Prezydium Rady Rodziców z opiekunami i przedstawicielami szkolnych agend.

Czytaj więcej
STARSZE INFORMACJE

DLA RODZICÓW

 • 1
 • 2
Poprzedni Następny

Konsultacje dla rodziców - grudzień 2023

30-11-2023 Wyświetleń:15 RODZICE Adam Małecki - avatar Adam Małecki

 Informujemy, że konsultacje dla rodziców uczniów klas I-IV odbędą się 5 grudnia br. o godz. 17.00. Rozkład sal znajduje się poniżej. Zapraszamy!!!

Czytaj więcej

Konsultacje dla rodziców - listopad 2023

31-10-2023 Wyświetleń:50 RODZICE Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Informujemy, że konsultacje dla rodziców uczniów klas I-IV odbędą się 7 listopada br. o godz. 17.00. Rozkład sal znajduje się poniżej. Zapraszamy!!!

Czytaj więcej

Zebranie Rady Rodiców

12-10-2023 Wyświetleń:91 RODZICE Adam Małecki - avatar Adam Małecki

We wtorek, 10 października 2023 roku, odbyło się spotkanie Prezydium Rady Rodziców z opiekunami i przedstawicielami szkolnych agend.

Czytaj więcej

Konsultacje - październik 2023

30-09-2023 Wyświetleń:57 RODZICE Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Informujemy, że konsultacje dla rodziców uczniów II LO odbędą się 3 października 2023 r. o godz. 17.00. Poniżej znajduje się rozkład sal. Zapraszamy!

Czytaj więcej

Zebrania z rodzicami

12-09-2023 Wyświetleń:85 RODZICE Adam Małecki - avatar Adam Małecki

Informujemy, że zebranie dla rodziców uczniów klas I i II odbędzie się 13 września o godz. 16.00, zaś dla uczniów klas III i IV o godz. 17.00. Zapraszamy!

Czytaj więcej

Konsultacje dla rodziców uczniów II LO

06-06-2023 Wyświetleń:1149 RODZICE Super User - avatar Super User

KONSULTACJE NAUCZYCIELI w roku szkolnym 2023/2024   PLANOWANE KONSULTACJE I ZEBRANIA Z RODZICAMI w roku szkolnym 2023/2024

Czytaj więcej

Składka na Radę Rodziców 2023/2024

17-04-2023 Wyświetleń:490 RODZICE Super User - avatar Super User

Szanowni Rodzice, Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2023/2024 wynosi 100 zł. Prosimy o wpłatę na konto Rady Rodziców. Wpłaty można dokonać również w bibliotece szkolnej. Bank Spółdzielczy w Lubartowie 17 8707 0006 0014 4065 3000 0001 NIP 714-16-77-234  

Czytaj więcej

Skład Rady Rodziców 2023/2024

17-04-2023 Wyświetleń:207 RODZICE Super User - avatar Super User

Prezydium Rady Rodziców II LO w Lubartowie w roku szkolnym 2023/2024: Przewodnicząca - Urszula Skrzypiec Zastępca - Stanisław Parafiniuk Skarbnik - Wioleta Andrzejkiewicz-Kopciuch Sekretarz - Katarzyna Świerszcz-Dobosz Członek - Beata Hanuszek Komisja skrutacyjna: Wojciech Bielawski, Magdalena Markiewicz-Paprocka Komisja rewizyjna: Małgorzata Kusyk, Agnieszka Krasucka  

Czytaj więcej
WIĘCEJ INFORMACJI DLA RODZICÓW

INFO

 • Sekretariat jest czynny:
  codziennie
  7:15 - 15:15
 • Dyrektor przyjmuje:
  pn, wt, śr, cz, pt
  13:30 - 14:30
 • Wicedyrektor przyjmuje:
  pn, wt, śr, cz, pt
  10:00 - 11:30
 • Biblioteka:
  pn, wt, śr, cz, pt
  07:30 - 15:00 
 • Dzwonki:
  8.00-8.45 | 8.50-9.35 | 9.40-10.25
  10.35-11.20 | 11.25-12.10 | 12.35-13.20
  13.25-14.10 | 14.15-15.00 | 15.05-15.50

WAŻNE

 

Egzamin maturalny

ranking

dziennik cb

bip

bip

ranking

ranking

ranking

W GALERIACH

Nauka to pokarm dla rozumu.

Lew Mikołajewicz Tołstoj