IMG 20231028 085754848

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w corocznej akcji "Zbiórki karmy" dla zwierząt ze schroniska w Nowodworze. Zbierane w październiku dary zostały przekazane na rzecz potrzebujących. Uczniowie i uczennice bardzo zaangażowali się, aby pomóc bezdomnym zwierzętom. Dla wielu schronisk nieocenioną pomocą są dary rzeczowe. Lista produktów, których potrzebują placówki opiekujące się czworonogami, jest bardzo długa. Znajdują się na niej zarówno karmy, akcesoria, jak i środki weterynaryjne dla zwierząt.

Oprócz rzeczy podarowaliśmy "bezdomniakom" swój czas. Uczniowie pod opieką pani Anny Przybysławskiej, pani Izabelli Bącławek oraz pani Małgorzaty Milanowskiej-Jednous w sobotni poranek wyprowadzili psy na długi spacer. Pełni energii umożliwiliśmy opuszczenie boksów zwierzętom, w których czekają one przez tydzień na wolontariuszy. Pamiętajmy, że Ich los zależy od serca i ofiarności ludzi, bez których nie mają szansy na przeżycie. Takie działanie daje poczucie bycia potrzebnym, rozwija empatię i odpowiedzialność, pozwala nawiązać wyjątkowe przyjaźnie. Bywa też początkiem wieloletniej pasji. Schronisko dla zwierząt daje niepowtarzalną szansę uczenia się od najlepszych i codziennego mierzenia się z prawdziwymi problemami czworonogów.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc, bez której ta akcja nie byłaby możliwa.

Dziękujemy naszym szkolnym wolontariuszom ze Szkolnego Koła PCK– którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem akcji. Dziękujemy, że każdego roku spieszycie z pomocą  i możemy na Was liczyć !!!

Szkolne Koło PCK