skate park

Projekt przewiduje budowę skateparku za istniejącym torem Pumptruck, który zyskał ogromną popularność wśród dzieci i młodzieży z miasta, powiatu a nawet województwa. Jest to miejsce w Lubartowie gdzie w bliskiej odległości znajduje się duży parking, jak również infrastruktura sportowa zarządzana przez MOSiR. Teren ten przeznaczonym jest dla dzieci i młodzieży.

Z uwagi na to, że Pumptruck jest oblegany przez najmłodszych mieszkańców miasta i korzystają z niego gremialnie, widoczny jest brak obiektu na którym pasjonaci m.in. deskorolki, rolek będą mogli szlifować technikę jazdy. Ważnym aspektem społecznym budowy takiego miejsca jest urozmaicenie oferty sportowej dla dzieci i młodzieży, która w wolnym czasie zamiast przesiadywać przed komputerem i telefonem będzie miała możliwość uprawiania sportu.

Skatepark to również sposób na spędzenie wolnego czasu i aktywny wypoczynek. To również specjalne miejsce gdzie można pojeździć i spotkać ludzi podzielających podobną pasję. Obiekt wzmocni aktywizację mieszkańców i ich pociech. Doprowadzi do większej integracji społeczności lokalnej. Na skateparku będzie można organizować różnego rodzaju imprezy sportowe, zawody o zasięgu miejskim jak również krajowym. Budowa obiektu wzmocni atrakcyjność sportową miasta, jak również przyczyni się do podniesienia atrakcyjności zamieszkania w Lubartowie.