IMG 20231110 141308

Sukcesem uczniów naszego liceum zakończyły się powiatowe eliminacje 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Liliana Szlachta z kl. II e znalazła się w gronie uczestników z powiatu lubartowskiego, którzy zostali zakwalifikowani do przeglądu wojewódzkiego, a Weronika Hrabowska z kl. II h i Juliusz Baran z kl. III a otrzymali wyróżnienia.

Przesłuchania odbywały się 10 listopada w Lubartowskim Ośrodku Kultury i wzięło w nich udział 65 recytatorów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu lubartowskiego, a z naszej szkoły cztery osoby. W tym roku Jesiennemu Konkursowi przyświeca hasło „Sny i marzenia”. Liliana interpretowała utwór Wisławy Szymborskiej „Pamięć nareszcie”, Weronika prezentowała „Róże” Bolesława Leśmiana, a Juliusz – „Wieczorne sny” Zofii Trzeszczkowskiej. Komisja konkursowa po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiła zakwalifikować pięciu uczniów do turnieju wojewódzkiego. Cieszymy się, że w tym wąskim gronie znalazła się uczennica II LO, która będzie reprezentowała naszą szkołę 29 listopada w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Opiekunem Liliany Szlachty jest Agnieszka Opolska, Weroniki Hrabowskiej - Lidia Aftyka, a Juliusza Barana - Justyna Świderska-Niedobit.

Gratulujemy sukcesu!