dominski

Miło nam poinformować, że Krzysztof Domiński z klasy IVa stał się członkiem Stowarzyszenia Mensa Polska, które jest częścią Mensa International.

To najstarsze i największe na świecie stowarzyszenie ludzi o wysokim ilorazie inteligencji, wynoszącej co najmniej 130 w skali Wechslera, co odpowiada górnym 2% populacji. Całe stowarzyszenie ma niemalże 150 000 członków, z czego w Polsce należy do niego ponad 2500 osób.

W stowarzyszeniu są przedstawiciele wszystkich zawodów, od uczniów, poprzez artystów, do naukowców i inżynierów. Są takie cechy, które łączą większość członków. W Mensie ludzie inteligentni mogą poznać więcej osób, które są do nich podobne i dzięki temu znaleźć ludzi, z którymi mogą prowadzić głębokie rozmowy na skomplikowane tematy, ale także znajomych, z którymi po prostu mogą razem spędzać czas na spływie kajakowym czy strzelnicy.

Każdy może spróbować dołączyć do Mensy. Wystarczy zapisać się na sesję testową i uzyskać odpowiednio wysoki wynik. W Lublinie testy odbywają się zazwyczaj co roku w okolicach czerwca, czasami częściej.

Zachęcamy do spróbowania!